Arotus:Punanõ

Lisa teema
Sellel leheküljel pole arutelusid.

tuleks ilmselt liita, vt etwiki et:arutelu:Punane#Punane võru vikis "verrev"?--Estopedist1 (arotus) 26. rehekuu 2016, kell 17:25 (UTC)

Parem oleks siiski mitte liita, sest võru keeles pole punanõ ja verrev sama, mida artikkel Punanõ ju näitabki. See on pisut sedamoodi, nagu vene keeles, kus on meie sinise asemel kaks värvi: sinii ja goluboj. Võru sõnaraamatusse on tõesti õnnetul kombel praegu sisse saanud ainult verrev, mis on muidugi eripäraselt võrupärasem küll (vt vereva levikukaarti, kuid võru keelealal on täiesti olemas ka punanõ (vt punase levikukaarti), ent, nagu öeldud, teises tähenduses.--Võrok (arotus) 1. märtekuu 2016, kell 20:59 (UTC)
Samas eesti punasele vastab tõesti võru verrev. Mis aga võru punasele eesti keeles vastab, ei teagi, ehk tumepunane, pruunikaspunane, kirsipunane vms.--Võrok (arotus) 1. märtekuu 2016, kell 21:27 (UTC)
Interwiki lingid peaks ikkagi korda tegema. Mis oleks "Punanõ" eesti keeles? Mingeid ideid saaks ka siit. Kruusamägi (arotus) 11. mahlakuu 2021, kell 22:15 (UTC)
Linkisin artikli Verrev nüüd teiste punastega kokku, sellega on korras. Aga seda artiklit on minu hinnangul keeruline mingi eestikeelse värvivarjundiga linkida, kuna punanõ võib olla nii Läti lipp kui ka pruun lehm, st tähendab ikkagi pigem väikest spektrit eesti punase ja pruuni vahel kui kindlat tooni punast. Eluonilus (arotus) 16. mahlakuu 2021, kell 19:21 (UTC)
See verrev oli juba punasega kokku klapitud. Piken tekitabki küsimusi see siin, kuna on jah värvitoonina selline umbmäärane. Tooni mõttes (kui siin kastis esitatu sobilik on) võib seda nimetada ehk roostepunaseks. Või siis just see verrev liigitada erepunaseks vms. Kruusamägi (arotus) 17. mahlakuu 2021, kell 19:46 (UTC)
Vähemalt hetkel meil veel eestikeelses Vikipeedias sellist artiklit pole nagu punakaspruun ja nii on roostepunane vist hetkel sellele kõige lähedasem. Samas, kui täpselt teaks, et mis nimetus oleks hea, siis saaks vajadusel vastava tooni kohta eestikeelsesse Vikipeediasse artikli luua. Kruusamägi (arotus) 23. mahlakuu 2021, kell 16:53 (UTC)
Naase leheküljele "Punanõ".